woolash reviews
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
elyas
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :elyas
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۶:۰۶


پريود يا عادت ماهانه به خونريزي ماهانه يك خانم اشاره دارد . وقتي يك خانم دچار قاعدگي مي شود، پوشش داخلي ديواره رحم مي ريزد و جريان خون از دهانه رحم عبور مي كند ، و از طريق واژن از بدن خارج مي شود . البته اين فرايند گاهي دچار مشكل مي شود و بايد به پزشك مراجعه شود تا قرص قوي براي عادت ماهانه تجويز كند .
به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، براي پريودهاي سنگين و نامنظم ، گرفتگي قاعدگي ، سندرم پيش از قاعدگي ، نارسايي اوليه تخمدان ، و درمان جايگزيني هورمون در دختران نوجوان يا زنان جوان اغلب قرص قوي براي پريود شدن تجويز مي شود . بهتر است از قرص قوي براي قاعدگي سرخود و بدون مشورت پزشك استفاده نشود .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/653/قرص-قوي-براي-پريود-شدن-.html

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۲۶ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۰:۲۵


يكي از بدترين نوع كودك آزاري سوء رفتار جنسي در كودكان است . در اين نوع كودك آزاري هرچند با گذشت زمان نشانه هاي جسمي خوب مي شود ولي مشكلات روحي و رواني آن حتي تا آخر عمر با فرد باقي مي ماند .

به نقل از سايت روانشناسي اجتماعي فيليا ، تجاوز و نشانه هاي آزار جنسي در كودكان شامل دو نوع نشانه هاي جسمي و رفتاري سوء رفتار جنسي در كودكان است . در مورد نحوه تشخيص تجاوز جنسي به كودك مي توان گفت نشانه هاي جسمي شامل خونريزي مقعد ، واژن و عفونت دستگاه ادراري و مهبلي .  در مورد نشانه هاي رفتاري مي توان گفت كودكان معمولاً در بازي ها نشان مي دهند اين كودكان پرخاشگر ، گوشه گيري ، شب ادراري ، ترس از به خواب رفتن ، كابوس و ... در آن ها ديده مي شود .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/406/نشانه-هاي-آزار-جنسي-در-كودكان.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۱:۰۳

اوتيسم يكي از اختلالات رشدي دوران كودكي مي باشد كه در حال حاضر شيوع ان افزايش يافته است و نگراني هاي والدين براي بهبود رفتار و آموزش اين كودكان بيشتر مي شود . يكي از نگراني هاي والدين استقلال كودكان اوتيسم مي باشد . 

سايت راهنمايي و مشاوره فيليا راهكارهاي زيرا را براي كمك به استقلال كودكان اوتيسم ارائه داده است : 

 

 • وقتي كه رفتارهاي كليشه اي دارند ارام باشيد و به آنها احترام بگذاريد
 • تا حد امكان براي انجام كارهاي شخصيشان به آنها كمك كنيد 
 • بگذاريد كودك مالك بدن خود باشد
 • بگذاريد كودك تا حد امكان خود پاسخ بدهد
 • در قبال انجام كار درست به او پاداش بدهيد . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvafamily.com/web/articles/view/423/كمك-به-استقلال-كودكان-اوتيسم.html

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۵:۵۵


هيچ كس نمي تواند به صورت كاملاً دقيق زمان شروع فرايند زايمان را پيش بيني كند .  حتي تاريخي كه پزشك به خانم هاي باردار مي دهد تقريبي است و گاهي ممكن است درد زايمان حتي حدود سه هفته قبل از اين تاريخ يا دو هفته پس از آن تاريخ شروع شود كه مسئله‌اي طبيعي است .
به نقل از سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، مي توان گفت مراحل زايمان طبيعي شامل 3 مرحله ، گشاد شدن و محو شدن دهانه رحم ، خارج شدن بچه و خارج شدن جفت است . طولاني ترين فرايند زايمان طبيعي مربوط به گشاد شدن و محو شدن دهانه رحم است كه در زايمان اول حدود 14 ساعت و در زايمان هاي بعدي 6 ساعت طول مي كشد .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/402/مراحل-زايمان-طبيعي.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۰:۳۹

يكي از مسائلي كه درباره آن اختلاف نظر زيادي وجود دارد و يك موضوع نسبتا جديد است ، استفاده از اينترنت مي باشد . عده اي معتقدند كه اينترنت مخرب بوده و براي كودكان ضرر دارد ولي عده اي نيز معتقدند با وجود مشكلاتي كه اينترنت دارد ولي فوايد زيادي نيز دارد . 

به بيان سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، مزاياي استفاده از اينترنت براي كودكان شامل موارد زير مي باشد : 

دسترسي سريع به اطلاعات زياد 

سرگرم شدن 

معايب استفاده از اينترنت براي كودكان مي تواند اعتياد به اينترنت و دسترسي به محتواي غيراخلاقي باشد . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/426/مزايا-و-معايب-استفاده-كودكان-از-اينترنت.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۱:۵۷


يكي از آسيب هاي اجتماعي مسئله زنا با محارم است . شايد در اين جا اول بايد اين سوال پاسخ داده شود اين كه زنا با محارم چيست در تعريف اين مسئله مي توان گفت برقراي رابطه جنسي بين افرادي است كه رابطه خوني با هم دارند . به عبارت ديگر رابطه جنسي بين دو نفر خويشاوند رسمي يا غير رسمي است كه رابطه خويشاوندي آن ها از لحاظ فرهنگي مانعي براي روابط جنسي محسوب مي شود . 
به نقل از سايت روانشناسي اجتماعي فيليا ، آمار دقيقي در مورد مسئله رابطه نامشروع با محرم وجود ندارد چون خانواده ها به علت شرم و خجالت اين مسئله را گزارش نمي دهند ولي چيزي كه بيشتر مطرح اين است كه دخترها بيشتر از پسرها قرباني اين مسئله مي شوند .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/407/زنا-با-محارم-چيست.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۲۲ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۳:۵۰

بيش فعالي يكي از اختلالاتي كه امروزه بسيار رايج شده است و والدين اغلب از اين شكايت دارند كه كودك در يك جا بند نمي شود و درس نمي خواند و ... اين اختلال جزو اختلالاتي است كه حتما بايد در كودكي درمان شود زيرا در بزرگسالي مشكلات بيشتري را براي فرد به وجود مي اورد . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، تاثير رفتار والدين بر بيش فعالي كودكان كاملا بارز و مشخص مي باشد . رفتار و برخوردهاي والدين با كودكان نقش زيادي در بدتر شدن بيش فعالي كودكان دارد و حتي گفته مي شود اين اختلال نتيجه مشكلات خانوادگي است مانند اضطراب يا اعتياد والدين ، افسردگي مادر و ...

تعامل والدين با كودك بيش فعال نيز اهميت زيادي دارد تحقيقات نشان داده اند هرچه پذيرش والدين نسبت به كودكان بيشتر بايد بيش فعالي كمتر مي شود . 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/427/تاثير-رفتار-والدين-بر-بيش-فعالي-كودكان.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۸:۵۸

كودكان در سنين پايين قادر به حرف زدن و تفكر انتزاعي نيستند و بازي كردن ابزار مهمي براي بيرون ريختن فكرها و آموزش بسياري از مسائل مي باشد . بازي درماني كودكان نيز يكي از رويكردهاي موثر براي درمان اختلالات كودكان مي باشد . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، بازي كودكان 4 ويژگي دارد : 

بازي كردن ذاتي است 

كودك در انتخاب نوع بازي آزاد است

بازي كردن غيرواقعي است و تخيل كودك را درگير مي كند 

بازي براي كودك لذت بخش است . 

بازي درماني يك رويكرد درماني براي كودكان است كه روشي است براي مقابله با استرس هاي هيجاني كودكان و هم چنين براي كودكاني كه دچار آشفتگي و مشكلات خانوادگي هستند به كار مي رود .


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvafamily.com/web/articles/view/443/بازي-درماني-چيست.html

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۹ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۴:۳۳

خشم در همه ما وجود دارد و كودكان هم از اين موضوع مستثنا نيستند ولي چيزي كه مهم است اين است كه بايد به كودك ياد بدهيم بتواند خشم خود را كنترل كند . بهترين راه آموزش كنترل خشم كودكان از راه بازي است . يك بازي موثر براي كنترل خشم كودكان بادكنك بازي است . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، اين بازي براي كودكاني كه خشم خود را درون ريزي كرده و به يك باره با عصبانيت و پرخاشگري بيرون مي ريزند بسيار مفيد است و به انها ياد مي دهد بتوانند خشم خود را كنترل كنند بدون اينكه آسيبي به ديگران برسانند . 

مهم ترين قسمت اين بازي اين است كه مي گذاريم باد بادكنك به آرامي در دستان كودك خالي شود . بقيه بخش هاي اجراي اين بازي را مي توانيد از طريق لينك زير مطالعه كنيد . 

 www.heyvafamily.com/web/articles/view/444/بازي-براي-كنترل-خشم-كودكان.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۹ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۶:۰۴

طبق قانون هر عمل مجرمانه اي با مجازات همراه است ، در واقع نمي توان مجازات را در مقابل عمل مجرمانه ناديده گرفت و به آن عمل نكرد . به نقل سايت آيين دادرسي دينا مواردي وجود دارد كه در صورت حدوث آنها ديگر موضوع اجراي مجازات منتفي مي شود . به اين موارد، موارد توقف اجراي مجازات گفته مي شود . موارد اجرا نكردن مجازات در قانون شامل گذشت شاكي در جرائم قابل گذشت ، عفو ، توبه متهم ، فوت متهم ، مرور زمان ، باطل شدن قانون  و اعتبار امر مختومه است . در صورتي كه هر كدام از اين حالات در شرايط قانوني خود رخ بدهند، مجازات اعمال نخواهد شد . براي مطالعه بيشتر درباره موارد اعمال نشدن مجازات روي لينك زير كليك كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]