woolash reviews
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
elyas
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۹ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۳:۴۹

به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، سابقا امر ابلاغ اوراق قضايي بر روي برگه هاي مخصوص و از طريق مامور ابلاغ صورت مي گرفت ؛ اما به دليل اهميت اين امر و عدم كارايي شيوه هاي قديمي ، در حال حاضر امر ابلاغ اوراق قضايي از طريق سيستمي به نام سامانه ابلاغ قضايي ثنا انجام مي شود كه از طريق سايت ابلاغ قضايي عدل ايران قابل مشاهده است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه سامانه قضايي ثنا چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :
www.heyvalaw.com/web/articles/view/364/سامانه-قضايي-ثنا.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۷ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۶:۴۷

ازدواج سفيد ازدواجي بدون ثبت قانوني و عقد شرعي است و صرفت يك تعهد دو طرفه براي شروع زدنگي مشترك مي باشد كه در سال هاي اخير در ايران رواج بيشتري پيدا كرده است . 

با استناد به سايت راهنمايي و مشاوره فيليا به بيان مزايا و معايب ازواج سفيد در ايران مي پردازيم : 

معايب ازدواج سفيد در ايران : 

نبود امنيت رواني براي دو طرف 

نبود حمايت قانوني 

آسيب پذير تر بودن دختراني كه از اين نوع ازدواج بيرون مي آيند 

آينده نا معلوم 

دو گانگي در فرد 

 

مزاياي ازدواج سفيد : 

فرار از مشكلات اقتصادي در راه ازدواج

كمتر شدن مشكل مسكن

شناخت بيشتر زوجين از يكديگر 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/409/مزايا-و-معايب-ازدواج-سفيد-در-ايران.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۶ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۴:۰۸

ازدواج سنتي در ايران با حضور خانواده ها ، مراسمات مختلف ، عقد ، عروسي و... انجام مي شود ولي ازدواج سفيد هيچ كدام اين موارد را ندارد و اغلب به دليل اينكه جوانان را از مراسمات دست و پاگير مي رهاند مورد استقبال واقع مي شود . البته شايد حدود يك دهه است كه ازدواج سفيد در ايران رواج پيدا كرده است و در همين مدت نيز طرفداران و منتقداني دارد ولي بسياري از جوانان بدون توجه به اين چيزها و بدون صرف وقت وهزينه براي عروسي و ... زندگي مشترك خود را آغاز مي كنند ! 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، ازدواج سفيد ازدواجي است كه بدون عقدر رسمي و ثبت ازدواج شروع مي شود و در واقع صرفا يك قرارداد دو نفره بدون هيچ سند قانوني است . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/408/ازدواج-سفيد-در-ايران.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۰:۳۴


مواد استنشاقي شامل مواد شيميايي گوناگوني است كه به سرعت تبخير مي شوند . برخلاف ساير مواد مورد سوء مصرف كه براساس تأثيري كه بر سيستم اعصاب مركزي مي‌گذارند تقسيم‌بندي مي‌شوند، اعتياد به مواد استنشاقي برمبناي شيوه مصرف مشتركي كه دارند در يك گروه جاي گرفته‌اند .
به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، مي توان گفت نحوه مصرف مواد استنشاقي از طريق بيني است . اثرات استفاده مواد استنشاقي شامل سرگيجه ، سرخوشي ، لرزش ، حركات غيرارادي كره چشم ، ناهماهنگي در حركات ، بي حالي ، دو بيني يا تاري ديد ، تكلم جويده جويده ، بهت يا اغما ، كاهش عملكرد شغلي و اجتماعي ، رفتار پرخاشگرانه ، تهوع ، بي اشتهايي ، حالت عصبي ، در موارد شديد بي هوشي ، و بهت در فرد نيز  مي شود .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/601/اعتياد-به-مواد-استنشاقي.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۳:۴۸


يكي از آسيب هاي اجتماعي مسئله آزار جنسي با كودك است كه هم چنان با وجود پيشرفت جامعه وجود دارد و آمار آن بالا است . در بيشتر موارد بدرفتاري جنسي با كودك از طرف افراد آشنا صورت مي گيرد چون خيلي راحت به كودك دسترسي دارند .
به نقل از سايت روانشناسي اجتماعي فيليا ، آزار جنسي كودكان به هر گونه انجام فعاليت جنسي با كودك قبل از سني است كه رضايت قانوني داشته باشد گفته مي شود . هم چنين متاسفانه شيوع كودك آزاري جنسي خيلي زياد است و آسيب هاي روحي و رواني آن در برخي موارد تا آخر عمر همراه فرد باقي مي ماند . 
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/401/كودك-آزاري-جنسي-چيست.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۳:۰۹

نوزادان زودرس به دليل تاخيرهاي رشدي كه دارند نياز به مرافبت زياد دارند تا از مشكلات بعدي آنها جلوگيري شود . 

براي مراقبت از نوزادان زودرس از تخت هاي مخصوصي استفاده مي شود كه با پلكسي گلاس پوشيده شده است و يك فضاي كاملا كنترل شده را براي نوزاد به وجود مي آورد . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، ننوهاي معلق يا تخت هاي آبي موجود در برخي بيمارستان ها ، ماساژدادن نوزادان و مراقبت كانگورويي از نوزادان زودرس نقش مهمي در تكامل اين كودكان دارد .  

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/405/مراقبت-از-نوزادان-زودرس.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۷:۳۳

زماني كه نوزاد قبل از نه ماهگي دوران بارداري به دنيا بيايد زودرس خوانده مي شود . نوزادان زودرس و نارس با هم فرق دارند و تفاوت زودرسي و نارسي نوزادان در تعريف مشخص مي شود . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، نوزاداني كه 3 هفته يا بيشتر قبل از پايان 38 هفته كامل حاملگي متولد مي شوند يا وزن آنها كمتر از 2/5 كيلو گرم است " نوزاد زودرس " ناميده مي شوند . اين نوزادان در رشو مشكلات زيادي دارند و بابد تا مدت ها تحت مراقبت باشند . اگر نوزادي وزنش هنگام تولد از 1.5 كيلوگرم كمتر باشد نارش خوانده مي شود و نياز به مراقبت بسيار زيادي دارد تا رشدش كامل شود  . اگر رشد اين نوزادان درست تكامل نيابد در آينده با مشكلات زيادي مواجه مي شوند . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvafamily.com/web/articles/view/404/نوزادان-زودرس-و-تفاوت-زودرسي-و-نارسي.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۲ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۲:۵۰


توتون يا تنباكو نوعي گياه با برگ هاي پهن است و 15 تا 25 سانتي متر رشد مي كند نيكوتين معمولاً جزء اصلي تنباكو شناخته مي شود اعتياد به تنباكو خيلي زياد است نزديك يك ميليارد سيگاري در جهان وجود دارد كه سالانه 6 تريليون نخ سيگار مصرف مي كنند .
به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، مي توان گفت نحوه مصرف توتون به شكل سيگار است . اثرات استفاده توتون همانند ديگر مواد مخدر مخرب و زيان آور است و شامل سرطان رحم ، سقط جنين ، سرطان ريه ، بيماري هاي گوارشي ، زود پير شدن پوست ، تغيير رنگ انگشتان و ... مي شود . تأثيرات زيان‌آور تنباكو حاصل هزاران تركيب مختلف موجود در دود آن است . 
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :www.heyvafamily.com/web/articles/view/604/اعتياد-به-تنباكو.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۲ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۸:۰۳

رشد بويايي و چشايي نوزادان از بدو تولد شروع شده و تكامل مي يابد ؛ نوزادان از ابتداي تولدشان مزه را تشخيص مي دهند مثلا در سه ماه اول زندگي عاشق شوري و شيريني هستند و از مزه هاي تلخ و ترش خوشان نمي آيد ، هم چنين حس بويايي نوزادان نيز از ابتداي تولد شروع به تكامل مي كند و نوزادان به بوهاي خاصي واكنش نشان مي دهند . 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، نوزادان با استفاده از حس بويايي سينه مادر را پيدا كرده و غذا مي خورند و هم چنين بوي مادرشان را نيز مي شناسند . هم چنين مزه هاي شيرين را به تلخ ترجيح مي دهند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/389/رشد-بويايي-و-چشايي-نوزاد.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :elyas
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۰۷

 

بارداري معمولا 280 روز يا 40 هفته طول مي كشد ، كه به صورت قراردادي از اولين روز آخرين قاعدگي شروع مي شود . اين دوران را مي توان به سه "سه ماهه" حاملگي تقسيم كرد كه در هر يك وقايع خاصي اتفاق مي افتد ؛ سه ماهه اول از اولين هفته بارداري تا انتهاي هفته 13، سه ماهه دوم از هفته 14 تا پايان هفته 27، و سه ماهه سوم از هفته 28 تا آخر هفته 40 است كه عمدتا در اين زمان ( كمي زودتر يا ديرتر) به زايمان و تولد نوزاد ختم مي شود .

به نقل از سايت مشاوره پيش از ازدواج فيليا ، مي توان در مورد اين كه بارداري چيست اين چنين تعريف بارداري مطرح كرد قطع قاعدگي در يك ماه است . البته علائمي مانند  تهوع ، استفراغ ، حساس شدن پستان ها ، خستگي ، و تكرر ادرار را نيز دارند .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   : 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]